Vzhľadom na stále intenzívnejšiu internacionalizáciu a globalizáciu stavebníctva Vydavateľstvo Eurostav pripravilo publikáciu, ktorá chýba na našom knižnom trhu.

Slovník je zostavený so zámerom pomôcť pri spracovaní dokumentácie prípravy realizácie stavieb – technických správ, postupov výstavby, technologických predpisov, zostavovaní časových plánov, ale aj pri vedení, riadení, komunikácii a kontrole jednotlivých činností stavebnej praxe.

Slovník vo svojom zameraní zohľadňuje aj pripravovaný nový stavebný zákon a akceptuje  požiadavky skúšok na získanie odbornej spôsobilosti pre požadované činnosti. Obsahuje takmer 5 000 hesiel, ktoré sú najfrekventovanejšie a sú preložené do štyroch jazykov, čo predstavuje základnú slovnú zásobu nevyhnutnú pre komunikáciu na stavenisku medzi účastníkmi výstavby, ale aj na konferenciách, seminároch, rokovaniach a pod.

Jednotlivé výrazy sú zostavené v abecednom poradí, ale zároveň aj podľa súvisiacich pojmov objasňujúcich technologické nadväznosti, členenie a obsah. Sú tu výrazy, ktoré sa používajú na stavbách, pri riadení stavieb, výrazy týkajúce sa stavebnej techniky, energií, podnikania v stavebníctve, cenových ponúk, rozpočtov atď.

Súčasťou slovníka bude aj CD, na ktorom budú zoradené heslá podľa abecedy a ktoré umožní rýchle vyhľadávanie výrazov v každom z jazykov v elektronickej podobe.

Štvorjazyčný stavebno-technický slovník pre oblasť prípravy a realizácie stavieb je určený pre všetkých, ktorí sa profesionálne zaoberajú stavebníctvom: pre projektantov, stavbyvedúcich, stavebný dozor, stavebníkov, ale aj pre študentov škôl stavebného zamerania i širokú odbornú verejnosť.

Vďaka finančnej podpore SKSI na vydanie slovníka majú autorizovaní inžinieri a dobrovoľní členovia SKSI 20% zľavu z ceny knihy!

Informácie o knihe
Vydavateľ: Vydavateľstvo Eurostav
Jazyk:
Rok vydania: 2017
ISBN: 9788089228492

Napísať recenziu

Vaše meno:

Vaša recenzia:

Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: - +

Opište kód z obrázku:

O nás:

 

 

Predajňa ARCHBooks vznikla v máji v roku 2014 pod vedením vydavateľstva Eurostav.

Vydavateľstvo bolo založené v máji 1995. V dnešnej dobe vydavateľstvo vydáva časopis ARCH, časopis Eurostav a knižné publikácie pre odbornú aj širokú verejnosť .

V predajni ARCHBooks, ktorú nájdete na Námestí slobody 19 na Fakulte architektúry v Bratislave, nás môžete navštíviť počas pracovných dní a zakúpiť si, či len tak prelistovať knihy z oblasti architektúry, stavebníctva, dizajnu, filozofie, výtvarného umenia či fotografie. Ak je predajňa príliš vzdialená a navštíviť nás osobne je pre Vás náročnejšie, radi Vám Vaše knihy pošleme priamo k Vám domov.

V našej predajni nájdete, prípadne Vám vieme objednať, tituly od dodávateľov Slovart, Partner Technik, Pemic, Kosmas, Albatros Media, Thames and Hudson, Laurence King, Routlage, De Gruyter  a mnoho iných.

Tešíme sa na Vašu návštevu a prajeme veľa pekných chvíľ pri čítaní kníh

Váš ARCHBooks

FOTO:

 

 

 

Top