Proslulé dílo francouzského Adepta, jež změnilo pohled na interpretaci symboliky sakrálních staveb a přitáhlo pozornost čtenářů z celého světa k alchymii a hermetismu. Nové, opravené vydání s množstvím obrazových příloh. Z francouzského originálu přeložili Tomáš Vondrovic, Vlastimil Šimek a Vladislav Zadrobílek. Autor, známý pod pseudonymem Fulcanelli, zasvěcuje čtenáře do hermetické tradice prostřednictvím výkladu symbolických motivů ztvárněných na katedrálách Notre Dame v Paříži a Amiens, pokračuje interpretací výzdoby sídelních paláců v Bourges a své dílo korunuje úvahou o kříži z Hendaye. V úvodu knihy jsou otištěny tři předmluvy od E. Canselieta. Obrazový doprovod tvoří 47 černobílých a 2 barevné celostránkové fotografie od Pierra Jahana a frontispis s kresbou od Juliena Champagne, orientaci v textu usnadňují jmenný a věcný rejstřík.

Informácie o knihe
Vydavateľ: Trigon
Jazyk: český
Rok vydania: 2013
Počet strán: 222
ISBN: 9788086159904

Napísať recenziu

Vaše meno:

Vaša recenzia:

Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: - +

Opište kód z obrázku:

Štítky: Zľava 15 %

O nás:

 

 

Predajňa ARCHBooks vznikla v máji v roku 2014 pod vedením vydavateľstva Eurostav.

Vydavateľstvo bolo založené v máji 1995. V dnešnej dobe vydavateľstvo vydáva časopis ARCH, časopis Eurostav a knižné publikácie pre odbornú aj širokú verejnosť .

V predajni ARCHBooks, ktorú nájdete na Námestí slobody 19 na Fakulte architektúry v Bratislave, nás môžete navštíviť počas pracovných dní a zakúpiť si, či len tak prelistovať knihy z oblasti architektúry, stavebníctva, dizajnu, filozofie, výtvarného umenia či fotografie. Ak je predajňa príliš vzdialená a navštíviť nás osobne je pre Vás náročnejšie, radi Vám Vaše knihy pošleme priamo k Vám domov.

V našej predajni nájdete, prípadne Vám vieme objednať, tituly od dodávateľov Slovart, Partner Technik, Pemic, Kosmas, Albatros Media, Thames and Hudson, Laurence King, Routlage, De Gruyter  a mnoho iných.

Tešíme sa na Vašu návštevu a prajeme veľa pekných chvíľ pri čítaní kníh

Váš ARCHBooks

FOTO:

 

 

 

Top